Mogilno

Miasto Mogilno to nasz dom.
Tu mieszkamy, tu zarabiamy, tu pomagamy lokalnym przedsiębiorcom i mieszkańcom.

Mogilno leży na pograniczu Wielkopolski i Kujaw mniej więcej w połowie drogi między Poznaniem a Toruniem. To małe miasto, w którym mieszka kilkanaście tysięcy ludzi. Jednak ludzi w dużej mierze pełnych ambicji, którzy realizują swoje pomysły często podkreślając miejsce na którym działa ich firmy. Pozwolimy sobie wymienić kilka firm: Agromet Mogilno, Apartamenty Mogilno czy Centrala Nasienna w Mogilnie.

Jako firma czujemy się lokalnymi patriotami i staramy się angażować w różne działania.

Herb Mogilna + nieoficjalne logo Mogilna

Jesteśmy twórcami nieoficjalnego logo Mogilna, które jest wykorzystywane przez nas do realizacji naszych działań np. sklepMogilno.pl, który wspiera różne mogileńskie inicjatywy. Sygnatura tego logo jest wykorzystywana przez innych ludzi do realizacji ich celów jak np. przez grupę Morsy Mogilno czy FotoMogilno.pl

Geneza powstania logo
Tarcza herbowa, na której umieszczono literkę M jest takiego samego kształtu jak tarcza herbu miasta. Literka M została narysowana ręcznie w sposób przypominający wykończeniem krzyże herbowe. Literka M to trzy nogi na ziemi symbolizujące stabilność (trójnóg to najstabilniejsza podstawa). Tarcza herbowa jest delikatnie wcięta przez literkę o. Ma to symbolizować fakt, że nie ma doskonałych rzeczy i Mogilno jako miasto cały czas się rozwija i doskonali. Miękka literka M to symbol podejścia do ludzi – zawsze otwartego, miękkiego. Gruby napis ogilno to symbol prowadzonych działań – twardo i skutecznie. Kolorystyka nawiązuje do koloru tarczy herbowej i symbolizuje wiele aspektów jak trwałość, szczęście, odwagę, szczerość i sprawiedliwość. Możliwe wersje achromatyczne na kontrastowym tle czyli np. biały na czarnym lub czarny na białym.

Pocztówka z Mogilna

Organizujemy konkurs plastyczny dla uzdolnionej młodzieży szkół średnich pod nazwą „Pocztówka z Mogilna”. Co roku wydajemy pocztówki i kalendarze z pracami konkursowymi oraz (jeśli laureat konkursu jest zainteresowany) staram się wspierać jego dalsze działania. Reprografie prac konkursowych wykorzystujemy do produkcji gadżetów, a prace jednej z laureatek konkursu mają swoją stałą ekspozycję w auli Zespołu Szkół w Mogilnie. Niektóre prace przedstawia galeria poniżej.

Wspieramy działania sportowe na terenie naszego miasta. Jesteśmy oficjalnym sklepem Klubu Sportowego Pogoń w Mogilnie, ściśle współpracujemy z lokalną spółką sportową MogilnoSport oraz jesteśmy współorganizatorami charytatywnego turnieju w piłkę nożną StreetFootball.