Pocztówka z Mogilna

 

Konkurs plastyczny „Pocztówka z Mogilna” jest realizowany od 2016 roku przez naszą firmę we współpracy z Mogileńskim Domem Kultury. W tym roku dodatkowo do organizacji zaproszone zostało  Stowarzyszenie Pozarządowe Mogilno.
Tegoroczną edycję objęli Patronatem Honorowym Burmistrz Mogilna Leszek Duszyński oraz Starosta Mogileński Tomasz Krzesiński.

Celem konkursu jest wyłowienie talentów wśród uczniów szkół ponadpodstawowych Powiatu Mogileńskiego oraz pomoc w rozwijaniu tych talentów w późniejszym okresie. Laureatka pierwszej edycji konkursu Weronika Jańczak miała możliwość odbyć płatny staż w naszej firmie, co przełożyło się na przygotowanie serii rysunków, których reprografię podziwiać można choćby w ramach stałej ekspozycji na auli Zespołu Szkół w Mogilnie.

Główną nagrodą w edycji tegorocznej jest możliwość odbycia stażu w naszej firmie oraz dysk przenośny, który przyda się każdemu artyście na zapisywanie swoich dzieł.
Dodatkowymi nagrodami dla laureatów konkursu są upominki z reprografią ich rysunków. Prace laureatów zostaną wydane w postaci pocztówek, zaś zwycięska praca wykorzystana będzie do produkcji okolicznościowych kalendarzy na rok 2024.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz złożeniem swojej pracy (lub prac bo można 2) wraz z formularzem zgłoszenia oraz zgodą rodzica w przypadku osób niepełnoletnich.
Termin składania prac do końca października 2023 roku.

Regulamin konkursu
Formularz zgłoszenia
Zgoda rodzica

Na koniec mała dygresja.

Co roku słyszę głosy, że wiele młodych ludzi nie wie czy ich rysunki są wystarczająco dobre i czy nie zawierają błędów. I często między słowami słyszę obawy o „ośmieszenie się” bo będzie coś błędne. I ostatecznie nie przedstawiają swoich prac.

Celowo zrobiłem błąd w jednym słowie.
By pokazać, że błędy zdarzają się każdemu.

Zaproszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w konkursie.

pzdr, Rafał